info@irict.ir
+98 (21) 88940544 , +98 (511) 8464507

 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home2/irict/public_html/function.php on line 4
 

:: ستاد پیگیری و رصد رخدادهای اینترنتی در کشور تشکیل می‌شود

:: دبیر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت ریاست جمهوری گفت: باید مجموعه ای ستادی در کشور ایجاد شود تا به وسیله آن رخدادهای فضای اینترنتی در سطح کشور به شکل مستمر رصد شود.

به گزارش ایسنا، محامد پور در مراسم رونمایی از نخستین آنتی ویروس بومی در کشور اظهار کرد: فضای سایبری امروزه فضای جنگ است در این عرصه یک جنگ الکترونیکی در جریان است. وی ادامه داد: در اسناد بالادستی و برنامه پنجم توسعه به موضوع چالشهای فضای سایبریک پرداخته شده است و ضرورت شکل گیری مجموعه ای ستادی که به رصد رخدادهای فضای اینترنت بپردازد مورد تاکید قرار گرفته است. محامد پور بیان کرد: در این راستا مراکز "آپا" پدید آمد و در دانشگاه کشور در شهرهای تهران، اصفهان، یزد و شیراز مشغول به فعالیت شد. وی تصریح کرد: متاسفانه تا زمانی که یک رویداد اثر منفی خود را نشان ندهد به دنبال چاره جویی نیستیم در حالی که قبل از بروز بدافزارها باید برای آنها چاره جویی کرد. دبیر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت ریاست جمهوری گفت: پس از دولت نهم فعالیت مراکز آپا دچار پس رفت شد اما در حال حاضر ضرورت تداوم و استمرار آن به عنوان یک طرح ملی حس می شود. محامد پور بیان کرد: در این زمینه 3 میلیارد تومان به مرکز آپا در شیراز کمک شده است تا در استمرار فعالیتهای آن تاثیرگذار باشد. وی با اشاره به جرایم رایانه ای و تاثیر آن در فضای مجازی اظهار کرد: اگر به دنبال توسعه و تثبیت دولت الکترونیک هستیم باید موضوع جرایم رایانه ای را به عنوان یک اصل بپذیریم و به آن بپردازیم.

 :.:::. Copyright © 2008  فناوری اطلاعات ایرانیان All Rights Reserved - Design by Iranian ICT